Hazır Web Sitesi Nedir? Neden Tercih Edilir?

Hazır Web Sitesi Nedir? Neden Tercih Edilir?

Hazır Web Sitesi Nedir?

Hazır web sitesi, Wix veya GoDaddy gibi firmaların, önceden hazırladıkları web şablonlarının farklı versiyonlarını gerek ücretli gerek ise ücretsiz olarak kullanıcılarına sundukları hazır yazılımlardan oluşmaktadır. Her yazılım firması kendi hazır web sitesi projesini üretebilir ve bunu pazarlayabilir. Hata her web sitesi için lisans uygulayarak, ücretsiz dağıtılmasını da engelleyebilir.

Hazır Web Sitesi Nedir? Neden Tercih Edilir?

Hazır Web Sitesi Neden Tercih Edilir?

Dağıtıcı firma veya kuruluşlar bu yazılımları farklı varyasyonlarda çoğaltarak piyasaya sunduklarından fiyatları da uygundur. Ucuz web sitesi arayan kullanıcıların birçok kısmı hazır web sitelerini tercih etmektedirler. Hem sunucu maliyetleri, hem de işletme maliyetleri daha düşük olan bu web siteleri, bazı dezavantajları da içerisinde barındırmaktadır. Bunlardan en önemlisi, satın alınan veya kiralanan yazılımın kaynak kodlarına ulaşımın yasak olmasıdır.

Bu sayede dağıtıcı firma kodlar üzerinde oynanmasını yasak kılarak, daha üst düzey bir web sitesi için farklı web site paketlerini satmayı amaçlar.

Gelecek istenen bir proje için hazır web site projeleri uygun olmayabilir.

Uygun Fiyatlı Hazır Web Sitesi

Eğer amacınız hem uygun fiyatlı hem de gelecek vaad eden bir web site projesi yaratmak ise, içerik yönetim sistemleri ile işe başlayabilirsiniz. Hem geliştirilebilir altyapıları hem de gelişmiş yönetim panelleri ile kullanıcı dostu olan bu sistemler ile çok profesyonel bir kurumsal web sitesi sahibi olmak mümkün olabilir.

Hazır web Sitesi İçin Farklı ve Geniş Yelpaze

İçerik yönetim sistemleri hem gelişmiş altyapıları ile hem de eklenti, modül ve tema kütüphaneleri ile oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Dünya üzerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemi WordPress’dir. WordPress aynı zamanda en geniş eklenti ve tema kütüphanelerine de sahiptir.

Geleceğe dönük başarı beklenen bir web projesi için iyi düşünmeli ve ihtiyaçlarınızı tam karşılayacak yapıda bir sistemle işe başlamalısınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan