Instagram Sponsorlu Reklam Verme Ücretleri

Instagram Sponsorlu Reklam Verme Ücretleri

Instagram sponsorlu reklam verme ücretleri konusunu her sektörden marka merak ediyor. Sponsorlu reklam vermek için bir alt limit bulunmuyor. Markalar istedikleri bütçelerle reklam vermekte özgürler. Gönderi başına bir sponsorlu reklam bütçesi verilebileceği gibi birkaç gönderi için bir kampanya limiti de belirlenebilir. Her sektörde değişik dinamikler ve her markanın farklı bir hedef kitle temsili olduğu için bütçe belirleme süreci  dijital reklamcılıkta ilk adımların en önemli aşamasıdır. Instagram sponsorlu reklam fiyatları için istediğiniz bir bütçeyi köşe taşı olarak belirlemekte özgürsünüz.

Daha fazla satışa ve bilinirliğe odaklanan ajanslardan biriyle çalışıyor iseniz onların tavsiye ettiği bütçeleri kullanmanızı öneririz. Bir reklam ajansı veya reklam yöneticisi ortalama bir bütçe tavsiye ederken;

  • firmanızın pazardaki konumu
  • hedeflediğiniz salt demografinin sayısı
  • ortalama etkileşim ve dönüşüm oranları

gibi parametreleri kullanarak optimum bir aylık bütçe belirlemeye çalışır. Bu durumda tam olarak hedeflediğiniz köşe taşına ulaşabilmek için bütçe sınırı nedeniyle bir engelle karşılaşma olasılığınız azalır.

instagram sponsorlu reklam verme ücretleri

Sosyal medya mecralarının en çok ziyaretçi alan ve zaman geçirilen son trend platformu instagram her anlamda dikkat çekmeye devam ediyor. Instagramın bu kadar popüler olmasının nedeni elbette sahip olduğu kitle ve o kitlenin demografik özellikleri fakat instagram ekibi bu kitleyi memnun tutmak için elinden geleni yapıyor. Her istatistik en ince ayrıntısına kadar değerlendiriliyor ve kullanıcı rahatsız edebilecek her davranış engelleniyor. Bu sebeple instagram reklamları hem teknik hem de görünüm anlamında diğer mecralardan biraz farklı özellikler barındırıyor.

instagram sponsorlu reklam verme ücretleri bilinen yanlışlar

  • instagram sponsorlu reklam verme hileleri vardır // Yanlış, instagram reklamları için her markanın hedef kitlesini hedeflemesinin yolları vardır. Herhangi bir hile instagram için işe yaramaz
  • instagram reklamları facebook reklamlarından daha etkilidir // Yanlış, her markanın hedef kitlesine uygun kişiler hem Facebook hem de Instagram içerisinde yer alıyor. Son zamanlarda Instagram kullanan kişilerin artması bu yanlış yorumun yayılmasına yol açtı.
  • Instagram reklamları diğer mecralara göre daha pahalı // Yanlış, instagramda reklam yapmanın diğer mecralardan çok büyük farkı ücret anlamında yok. Her bütçeden reklam yönetimleri buradan yapılabilir.

Instagramda kullanıcıların dikkatini çekebilecek içerikler hazırlatmak ve örnek içeriğimizi izlemek için Youtube idemarket kanalını ziyaret edin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan