WEB Tasarımı mı Web Sitesi Geliştirme mi ?

WEB Tasarımı mı Web Sitesi Geliştirme mi ?

Web Tasarım Firması arıyoruz diyorsanız bu makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz..

Web Tasarım Firması mı yoksa Kurumsal Web Sitesi Geliştirme Yeteneklerine Sahip Deneyimli, Güvenilir, Hosting Deneyimli, Web Sitemize sahip çıkıp destek veren Web Teknolojileri Odaklı asli işi web olan bir Firma mı arıyoruz.

Geleneksel Web Tasarım Firması arama bulma yöntemleri …

Google Yandex MSN ya da Yahoo arama motoruna web tasarım Ankara ya da web tasarım İstanbul, İzmir, İzmit Adana, Antalya hangi şehirdeysek ya da büyükşehirlerde ilçe/semt isimleri yazılır, sonra karşımıza google adwords reklamları ile üstte gelen ya da ilk 10 firma arasında yer alan sitelerden birine tıklanır, ardından siteye girip fiyatlara bakılır, sipariş verilir ya da telefon açıp hemen anlaşma yapılır.

Şanslıysak, belki aranılan “tecrübeli güvenilir kurumsal, web teknolojileri odaklı  firma” bulur ya da “sitesi güzel bir firmayı” bulunur.

Bu firma, bir reklam ajansı mı, bir matbaa mı, bir bilgisayar firması mı, bir elektronik iş yapan firma mı, yakının ofisinde yan odada çalışan bir ekip mi bilmekte fayda var..

Acaba bulunan gerçek bir firma mı, öğrenci mi, şahıs mı, ev ofis mi, tecrübeli mi, sadece bu işe odaklı mı, yan işi mi, işinde ciddi mi, güvenilir mi, altyapısı, teknolojisi v.s. bir çok sorunun cevabını öğrenmekte fayda var..

Web Tasarım yapmak mı yoksa Kurumsal Web Sitesi Geliştirmek mi ?

Aslında tasarım web sitesi geliştirmenin önemli bir parçasıdır. Ama bütünü değildir. Önemli olan Kurumsal bir Web Sitesi ihtiyacıdır.

Ya da Mevcut web sitesinin yeni güncel ve yakın gelecek teknolojilere uyumlu Kurumsal altyapıda yenilenmesi geliştirilmesi ihtiyacıdır.

Bu konuda verilecek karar da bu çerçeveden bakıldığında önemlidir.

Dolayısıyla Kurumsal bir Web Sitesine sahip olmak için verilecek kararlar öncesinde bu yazımızın gözden geçirilmesi kurumsal hedeflere ulaşmada katkı verecektir.

Günümüzde Kurumsal şirket hedeflerine ulaşmada Kurumsal bir web sitesinin önemi …

– firmanın vizyon ve stratejilerini, faaliyet alanlarını, projelerini sağlıklı bir şekilde yansıtıyor mu?
– kurumsal imajı doğru bir şekilde ifade ediyor mu?
– herşeyden önce şirket yapısını ve hedeflerinizi doğru ifade eden ve “İşte Benim Sitem” denilebilecek bir web sitesi mi?

Doğru ve güvenilir web tasarım firma seçiminde önemli unsurlar…

Web sitesi için doğru web tasarım firması seçimi söz konusu olduğunda, her zaman tüm seçenekleri kontrol etmek gerekir.

Çalışmak istenilen firmanın çalışma örnekleri, portföyü web projeleri yaklaşımları, geliştirme sırasında uyguladığı kriterleri, teknikleri, uzman ekipleri v.s.  incelenmelidir.

Firmanın deneyimi burada önemli bir faktördür. Tıpkı bir zanaat gibi.. Bundan hareketle aşağıdaki sorular önemli..
– web tasarım firmasının tecrübesi
– yeni teknolojileri takip ediyor mu ?
– sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyor mu ?
– web sitenizi geliştirmede sizi yönlendirme kabiliyeti var mı ?
– birebir istediğinizi mi yapıyor yoksa projenize katkı veriyor mu ?

Ucuza alelacele hazırlanan sihirbaz hazır bir web sitesi mi yoksa kurumsal web teknolojilerine odaklı köklü güvenilir web geliştirici bir firma ile ince ince çalışılmış bir web sitesi mi ?

Gelişmiş içerik yönetim sistemi temelli, cep telefonlarında görüntülemeye uygun responsif bir web sitesi mi ?

Web sitesine yapılan ziyaretlerin analizi, takibi, güncellenmesi, dinamik yapısı, teknik desteği ve bir çok unsur göz ardı edilmemelidir..

Kurumsal bir web sitesi geliştirmede 3-5 kriter yerine kurumsal firma hedeflerine ulaşmak için 30’u aşkın kriter ile web sitesinin geliştirilmesi tercih edilmelidir.

İyi bir web sitesi geliştirici firma sitenin yayına alınması sonrasında da sitenin başarısını sürdürebilmesi için gerekli bilgi, altyapı ve işgücüne sahip olmalıdır.

Yayına alınmış web siteniz nasıl bir Web hosting ortamında barındırıldığına dair bilgi sahibi misiniz ?

Web Hosting yani web sitesi barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, bilgilerin, resimlerin veya dokümanların internet sitesi  kullanıcılarının, ziyaretçilerinin erişebileceği bir sunucu barındırma, web barındırma ortamında tutulmasıdır. Ziyaretçilerin web sitesine 7/24 rahat ve sorunsuz erişimi ancak güvenilir, güvenlikli, kesintisiz ve güçlü desteğe sahip, tercihen Türkiye dahilinde güvenilir veri merkezlerinde barındırılması ile mümkündür. Ziyaretçinin siteyi ziyaretinde kapalı ya da bozuk, iyi tasarlanmamış, içerik yapısı düzgün yapılandırılmamış, navigasyon, aradığı bilgiye hızlı erişme olanakları doğru yapılandırılmamış bir web sitesi ile karşılaşması o web sitesine sahip kuruluşun oluşturduğu kurumsal imajı zedeleyebilir ve/veya ziyaretçinin  tekrar o siteyi ziyaret etmemesi gibi bir durumla karşı karşıya kalınabilinir..

Web sitesi arama motorları kriterlerine uyumlu mu, arama motoru dostu mu, ürün ve hizmetlerinizle firmanızın bulunmasına katkı sağlayacak şekilde hazırlandı mı ?

Arama motoru kriterlerine uygun ve  organik yapıda arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile geliştirilen web siteleri günümüzün olmazsa olmazıdır.

Google arama motoru üzerinde oluşan varlıklar  önemli bir değer oluşturmaktadır. Bu değerler korunmalı, geliştirilmeli ve takip edilmelidir.

Firmanın ürün ve hizmetleri ile arama motoru aramalarında gelmesi için web sitesinin arama motorlarının beklentilerine ve kriterlerine uyumlu olarak geliştirilmesi, ayarlarının bu doğrultuda yapılması, gerekli kayıtlarının yapılması, oluşturulacak varlıkların değerlenmesi ve kalıcı olması için yapılan çalışmaların hepsi önemli olmaktadır.

Bu durum, ilgili kuruluşun hem daha çok müşteri adayına ulaşmasına, hem hızlı erişilebilirliğe hem de firma bilinirliğine katlı sağlar.

Responsive tasarımlı, güncel içerik eklenen web sitelerinin başarısı o sitenin her zaman üst sıralarda yer almasına ve daha çok ziyaret edilmesine katkı sağlar.

Web Sitesi geliştiren firmanın bu konularda tecrübesi, birikimi, deneyimi, uzman ekibi ve de en önemlisi bu alanda yaptığı ar-ge çalışmaları  da değerlendirmede önemli unsurlardandır.

GLOBALNET Ankara’dan tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya web tasarım, web hosting, e-mail hosting,  bulut sunucu hizmetleri, alan adı, e-ticaret, SEO, sosyal medya yönetimi, online itibar yönetimi, digital marketing v.b. internet varlığı çözüm ve yönetim  hizmetleri sunmaktadır. 1999’dan günümüze 1000’in üzerinde web projesine imza atan,  bir çok kurum ve kuruluşun  5.000’e yakın alan adını barındıran on binlerce kişiye güvenilir e-posta hizmetleri veren GLOBALNET uzman ekibine danışarak  web tasarım  ve tüm internet teknolojileri ihtiyaçlarınız konusunda ücretsiz  bilgi alabilirsiniz.

blog.globalnet.com.tr
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan