WordPress Enfold Tema Özellikleri Nelerdir?

WordPress Enfold Tema Özellikleri Nelerdir?

WordPress Enfold Tema

İnternette yayında olan tüm web sitelerinin yaklaşık %35’inin WordPress altyapısına sahip olduğunu biliyor muydunuz? Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress, bildiğiniz üzere, tema ve eklentiler ile geliştirilen, ihtiyaca göre dizayn edilebilen bir sistem. Bu sisteme dahil olan her kullanıcı zamanla onu kullanmayı öğreniyor ve web’de daha başarılı olabiliyor. Bu başarıların arkasında tabii ki WordPress’in kolay kurulumu, kullanımı ve geliştirilmesi yatıyor. Hosting hesabınıza kurduğunuz bomboş bir WordPress siteyi, yaklaşık 1 saat içerisinde tam donanımlı bir kurumsal web sitesine ya da e-ticaret sitesine çevirmeniz mümkün. Hem de bunu yazılım bilgisi olmadan ve uzman olmaksızın yapabilirsiniz. WordPress’in kendine has yönetim paneli, ilk başlarda kullanıcıya biraz karışık gibi gelse de, ilerleyen zamanlarda alışmak hiç de zor olmuyor. Tüm bunlara istinaden, bu yazımızda, sizlere mükemmel bir WordPress temasını tanıtacağız. WordPress Enfold Tema, rakiplerine nazaran daha esnek ve çoklu arayüzleriyle gerçekten çok çekici bir WordPress teması. Şimdi gelin ne özellikleri var ve neden Enfold tema kullanmalısınız, bunlar üzerinde konuşalım.

WordPress Enfold Tema Özellikleri Nelerdir?

WordPress Enfold Tema Her Sektöre Uygundur

WordPress Enfold Tema, yüklemesi ve kurulumu oldukça basit temalardandır. Dosya boyutu oldukça azdır ve sunucunuzda fazla yer kaplamaz. İçeriğinde 38 adet farklı tema bulunduran Enfold Tema, WordPress çoklu temaların içerisinde esnekliği ve kalitesi ile göz doldurur.

38 adet farklı temaya sahip olan ve her tema içerisinde de farklı ana sayfa şablonlarına sahip olan Enfold Tema, değişik tema varyasyonları ile devamlı yeniliklere açık bir yazılımdır. İçerisindeki temalar ile neredeyse her sektöre uygun veya yakın bir web sitesi inşa edebilirsiniz.

WordPress Enfold Tema demo yükleme sayfası görüşü. Buradaki 38 adet tema demosundan herhangi bir tanesini sisteminize dakikalar içerisinde yüklemeniz mümkündür.

WordPress Enfold Tema Yönetim Paneli

Enfold yönetim panelinde maalesef Türkçe dil desteği yoktur ama Google translate ile tarayıcınızda ufak bir değişiklik yaparak, Enfold temayı rahatlıkla Türkçe olarak da yönetebilirsiniz.

WordPress Enfold Tema yönetim paneli o kadar detaylıdır ki, web sitenizin tüm işlemlerini buradan yapmanız mümkündür. Özellikle stil dosyalarına yönetim panelinden müdahale edebilmek harikadır. Enfold Tema ile web sitenizin ana rengini veya alt renklerini, dakikalar içerisinde ve çok basit bir şekilde değiştirebilirsiniz. Yazı fontlarından, mobil cihazlardaki görünüme kadar birçok ayarı barındıran yönetim paneli sayesinde, yazılım bilgisi olmayan kullanıcıların da bu sistemi kullanabilmeleri ve A’dan Z’ye web sitelerine müdahale edebilmeleri amaçlanmıştır.

Enfold Tema’nın alt temaları, yönetici panelinde “demo import” bölümünden yüklenir. Fakat bu işlemler, web sitenizin veri tabanında ve sayfalarında değişiklik yaptığından, yani demo içerik yüklediğinden, dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

WordPress Enfold Tema

WordPress Enfold Tema İle E-Ticaret

Enfold Tema’nın içerdiği bazı demolar kendinden WooCommerce uyumludur. Fakat bu demoları yüklemeden önce, sisteminize WooCommerce eklentisi kurmak zorundasınız. WooCommerce eklentisi kurulduktan sonra, e-ticaret içeren demoyu yüklediğinizde, dakikalar içerisinde bir e-ticaret sitesi sahibi olmanız mümkündür.

WooCommerce e-ticaret eklentisi ve Enfold Tema gayet uyumlu çalışırlar ve gelecekte de size sıkıntı çıkartmazlar. Tabi sistem güncellemeniz, WooCommerce ve Enfold Tema güncellemeleriniz son sürüme ayarlı olmalıdır.

Her WordPress temasında olduğu gibi bazı durumlarda Enfold Tema güncellemeleri de sıkıntı yaratabiliyor. WordPress’in ani sistem güncellemeleri sonrası, eğer temanız güncellenmişse bile, bir süre temanızı güncellemeden, beklemeniz daha mantıklı olabilir. Ya da beklemek yerine, komple sistem yedeğini alıp, temanızı o şekilde bir üst sürüme güncelleyebilirsiniz. Komple sistem yedeği almanızdaki mantık, WordPress Enfold Tema güncellemesinde herhangi bir sıkıntı olduğunda, sistemi geri çevirebilir ve arıza olmadan web sitenizi eski haline geri getirebilirsiniz.

Fakat yedek almadan böyle bir işleme kalkışır ve de sorun çıkarsa, web sitenizde geri dönülmeyen sonuçlara sebep olabilirsiniz.

Her tema yapımcısı, WordPress güncellemelerini takip eder ve sonrasında, temalarında bir güncelleme yayınlayarak, iyileştirmeler yapar. Bu sebepten, WordPress güncellemelerinden hemen sonra gelen tema ve eklenti güncellemeleri sistem güvenliğiniz için çok önemlidir.

Güncellemesi yapılmamış WordPress, tema veya eklentileri, sistemde komple bir açık oluşmasına neden olabilir. Saldırganlar web sitenizi daha basit bir şekilde ele geçirebilirler ve zarar da verebilirler. Kim böyle bir sorunla karşılaşmak ister ki?

WordPress Enfold Tema Hızlıdır

Yapımcısı Kriesi tarafından devamlı güncellenen Enfold tema, her güncellemesinden sonra, hız konusunda biraz daha iyileştirilmektedir. Rakiplerine oranla biraz daha hızlı olan ve stabil çalışan Enfold Tema, tabii ki içeriğe bağlı olarak da hız kaybı veya artışı yaşayabilir.

Geçmişte, özellikle hız konusunda ismi kötü anılan WordPress, son yıllarda bu sorunlarını aşmış bir içerik yönetim sistemidir.

WordPress’in hızına etki eden en önemli etkenler, tema ve eklentilerdir. Özellikle temalar, iyi optimize edilmemiş ve responsive olmasına karşın, mobil cihaz deneyimleri kötü olan temalar ise hız konusunda pek şansınız yok diyebiliriz. Lakin Enfold Tema bu optimizasyonları en iyi şekilde yapmış, çok seri çalışan ve herhangi bir önbellek eklentisi de sisteme dahil edildiğinde, mükemmel sonuçlar veren bir temadır.

WordPress Enfold Tema Sayfa Oluşturucu

WordPress Enfold Tema, sayfa oluşturucusu olarak gücünü Avia Freamwork’den almaktadır. Enfold tema ile bir sayfayı, sıfırdan ve çok hızlı bir şekilde yapılandırabilir, müthiş içerikler üretebilirsiniz.

Sayfa yapılandırma konusunda, Enfold tema ile herhangi ek bir sayfa oluşturucuya ihtiyacınız kalmaz. Bildiğiniz üzere birçok WordPress Teması, kendi içeriğinde sayfa oluşturucu barındırmaz ve bunu bir eklenti ile yapmanız gerekir.

WordPress Enfold Tema’nın bu eşsiz özelliği ile sisteminize kuracağınız ek bir sayfa oluşturucu eklentiye gerek kalmaz ve bu sayede sistem biraz daha yükten kurtulmuş olur. Bu da web sitenizin biraz daha performans açısından iyi olmasını sağlayacaktır.

WordPress Enfold Tema Kurulum-Ayarlar ve İçerik Ekleme

WordPress konusunda acemi olabilirsiniz. Zira WordPress, temaları ve eklentileri bir süre kullanımla öğrenilebilen, tecrübe edilebilen yazılımlardır. Yazılım bilgisi gerekmese de, mantığı anlamak ilk başlarda, acemi kullanıcılar açısından zor olabilir.

YcrSOFT olarak, acemi WordPress kullanıcılarına, tema, eklenti ve içerik yükleme, düzenleme hizmeti vermekteyiz.

Tüm tema ve eklenti işlemlerinizde, hatta e-ticaret sitesi ürün girişleri konusunda da WordPress Destek Hattı ile irtibata geçebilir ya da web sitemiz üzerinden ticket açarak bize ulaşabilir, kurumsal destek alabilirsiniz.

Netice Olarak

WordPress Enfold Tema, gelişmiş yapısı ve devamlı güncellenen yazılımı ile birçok WordPress kullanıcısının seçimi olmuştur. Her güncellemesinde birçok geliştirmenin yapıldığı Enfold Tema ile mükemmel web siteleri inşa edebilir ve 1-2 gün içerisinde işletmeniz için teknolojik web sayfaları üretebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan