İnternet Sitesi Ziyaretçi Analizini Mobilden Takip Edin

İnternet Sitesi Ziyaretçi Analizini Mobilden Takip Edin

İnternette başarılı olmak için, sadece bir web sitesine sahip olmanız yetmez. Web sitenizle ilgilenmeli, düzgün içerikler girmeli ve devamlı güncel tutmalısınız. Kenara atılmış, kimsenin ilgilenmediği bir internet sitesi ile nasıl para kazanabilirsiniz? Özellikle arama motorlarında başarı istiyorsanız, internet siteniz gün içinde ilgilenmeniz gereken en önemli araçlarınızdan biri olmalıdır.

Artık ticarette bu kadar hassas ve önemli bir yere sahip olan internet siteleri, izlenerek, analiz edilerek daha başarılı bir hale getirilebilir. Bu ancak Google Analytics gibi detaylı bir rapor uygulaması ile mümkündür. Google Analytics ile ilgili detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz; Google Analytics Nedir?

Analytics uygulamasını detaylı anlattığımız yazımızda da belirttiğimiz üzere, her internet sitesinin detaylı olarak izlenmesi çok önemlidir. Bu izlemeler ile, internet sitesi sahipleri, nerelerde yanlış yapıp yapmadıklarını analiz ederek, arama motorlarında daha net çalışmalar yapabilirler. Bu çalışmalar ise, kesin sonuçlar vererek, başarı getirir.

Mobil Uygulama İle Google Analytics

İnternet Sitesi Ziyaretçi Analizini Mobilden Takip Edin

Mobil telefonların ve dolayısıyla mobil uygulamaların gelişmesi ile artık her türlü programa mobil cihazlarda ulaşmak mümkün. Google’da bu kolaylığı kullanıcılarına sağlayarak, analytics programının, mobil uygulamasını her geçen gün geliştirmekte. Neredeyse, masaüstü uygulaması ile aynı özelliklere sahip olan uygulama ile her an internet sitesi analizlerine ulaşmanız mümkün. Programın bir diğer özelliği de, gerçek zamanlı, web sitesi içerisindeki kullanıcıları da anlık olarak göstermesidir.

Android ve İos için tasarlanmış uygulama oldukça kullanışlı ve çok detaylı olmasına rağmen hızlı. Sayfa ziyaretlerinde oldukça hızlı tepki veren uygulama, masaüstü bilgisayar olmadığı zamanlarda gerçekten çok işe yarıyor.

Reklam Kampanyası Dönemlerinde Kullanım

Kritik reklam kampanyası dönemlerinde de çok işe yarayan mobil analytics ile her yerde internet sitesi ziyaretçi verilerine ulaşarak, reklam kampanyasına yön vermek mümkün. Mobil uygulamaların geliştirilmediği dönemde, Google analytics ile mobil cihazdan, tarayıcı vasıtası ile analiz görmek oldukça zordu. Gerek zamanın cihazlarının yetersizliği, gerek ise uygulamanın oldukça yüklü bir ram kullanması yüzünden, mobil cihaz ile bu programa müdahale edilemiyordu.

Eğer bir web siteniz var ve Google Analytics kullanmıyorsanız, hemen kullanmaya başlayın. Web sitenizin eksiklerini en iyi görebileceğiniz Google uygulaması ile tanışın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan