WordPress Smart Slider Ücretsiz ve Kaliteli Eklenti

WordPress Smart Slider Ücretsiz ve Kaliteli Eklenti

WordPress Smart Slider

Sliderlar, web sitelerinin olmazsa olmazları. Özellikle ana sayfaları süsleyen, kullanıcıları, içeriklerindeki fotoğraf ve yazılar ile karşılayan, birçoğunda yazı, fotoğraf veya geçiş efekti kullanılan, başarılı dijital pazarlama araçlarından sadece biri. Düzgün ve akıllıca konumlandırılmış bir slider ile her web sitesi başarıyı yakalayabilir. Slider’da önemli olan verilecek mesajın net ve hızlı şekilde ilk ya da ikinci slide geçişinde verilebilmesidir. Bu yüzden slide geçiş sürelerinde, slide içeriklerine aslında slider düzenlemek başlı başına bir iştir. WordPress Smart Slider da bu başarılı slideları oluşturmak için mükemmel bir eklenti. Bu yazımızda, Smart Slider’ın birkaç özelliğinden bahsetmeye çalışacağız.

WordPress Smart Slider Ücretsiz ve Kaliteli Eklenti Arayanlara

WordPress Smart Slider Kullanımı Ücretsizdir

Tabii ki her eklenti gibi Smart Slider’ın da ücretli versiyonu var. Ücretsiz versiyonunda tahmin edebileceğiniz gibi bazı özellikler sınırlı. Mesela en çok kullanılan efekt özellikleri sınırlandırılmış. Fakat eklenti özellik açısından o kadar doyurucu ki, efektlerin az olması, kullanıcıların gözüne pek de batmıyor aslında.

WordPress Smart Slider eklentisinin sisteme dahil edilmesi çok basit. Tek yapmanız gereken, WordPress web sitenizin yönetici panelinden “eklentiler-yeni ekle” sekmesine tıklamak ve arama kısmına “smart slider” yazmak. Eklenti bulunduğunda da sisteme dahil etmek ve etkinleştirmek. Dakikalar süren bu kısa işlemlerden sonra, Smart Slider linki, WordPress web sitenizin yönetici paneli sol menüsünde en altta görünecektir. Linke tıklayarak, web siteniz için muhteşem sliderlar hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Eklenti dili maalesef İngilizce. Fakat öğrenmesi uzun sürmüyor. Türkçe olarak kullanmak isteyenler, tarayıcılarına Google Translate eklentisi ekleyerek de sayfaları Türkçe’ye çevirebilir, rahatlıkla eklentiyi kullanmaya başlayabilirler.

Smart slider yönetici paneli görünüşü

WordPress Smart Slider Basit ve Detaylı Yönetici Paneline Sahiptir

Yeni proje kısmından, çalışmış olduğunuz web tasarım için bir slider hazırlamaya başladığınızda, ilk ayarlamanız gereken slide ölçüleriniz olacaktır. Bunu eklenti size ilk başta zaten soruyor. Fotoğraflarınız veya sayfalarınızda kullanacağınız ölçüleri bu alana girmelisiniz. Sonrasında her şey daha basit.

Smart Slider, slide boyut ayarlama ekranı

Boyut ayarlarını yaptıktan ve kaydettikten hemen sonra açılan sayfadan bir proje oluşturmalı ve fotoğraflarınızı eklemeye başlamalısınız. Burada önemli olan, az önce girdiğiniz ölçüler ile fotoğraflarınızın boyutlarının aynı olmasıdır. Bu yüzden, Photoshop veya Fireworks gibi tasarım programları ile ölçülü fotoğraflar yapabilirsiniz.

Smart Slider proje oluşturma sayfası

WordPress Smart Slider, Her Slide İçin Ayrı Manşet Hakkı Verir

Oluşturacağınız projelerin hepsinde farklı fotoğraflar kullanabilir ve bu fotoğraflara, farklı stillerde manşetler ekleyebilir veya bazılarına ekler, bazılarına eklemeyebilirsiniz. WordPress Smart Slider’ın her slide için ayırdığı özellikle o kadar fazla ki, detaylar içerisinde boğulmamak elde değil. Tabi yanlış anlaşılmasın, kullanımı zor değil. Birkaç slide oluşturduktan sonra bu özelliklerin hepsine aşina olmaya başlayabilirsiniz. Çünkü yönetim paneli oldukça basit ve kullanışlı.

WordPress Smart Slider Sayfalara Yerleşim

Smart Slider ile bunu ister kısa kodlar ile isterseniz o an WordPress sitenizde yüklü tema aracılığı ile yapmanız mümkün. Smart Slider, gerekli düzenleme alanlarına link ekleyerek, size kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Özellikle sayfa içi ayarlamalarda kısa kod kullanmadan, sayfa düzeni içerisinde Smart Slider linklerini görmeniz mümkün olacaktır. Temanız desteklemiyorsa da kısa kodlarla çok kısa bir işlemle, web sitenizin istediğiniz sayfasına, hazırladığınız slideları dakikalar içerisinde çok basit bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Netice Olarak

WordPress Smart Slider, sisteme oldukça basit bir şekilde eklenen ve devamında kolay kullanılabilen bir WordPress eklentisi olarak karşımızda. Bu eklentinin ücretsiz sürümü kullanılabilir ve birçok ihtiyacı karşılayabilir. Yetmediği takdirde de eklentinin ücretli sürümü küçük bedeller karşısında satın alınabilir. Kısacası lisans sorunu olan ve temalar içerisinde lisanssız şekilde gelen slider eklentilerinizin yerine kullanabileceğiniz Smart Slider, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliktedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan