WordPress Yönetim E-Postası Değiştirme

WordPress Yönetim E-Postası Değiştirme

WordPress Yönetim E-Postası

WordPress yönetim e-postası, web sitenizin yönetimi için oldukça önemlidir. Bu e-posta yanlış yazılırsa veya yönetimi siz de olmayan bir e-posta olursa, web siteniz ile ilgili haberler size e-posta olarak gelemez. Ayrıca sitenizin yönetici paneline girmek için kullandığınız kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileri unuttuğunuzda da bu e-posta ile “şifremi unuttum” özelliğinden yararlanarak sorunu çözebilirsiniz.

Bu yüzden WordPress sitenizi ilk yapılandırırken, yönetici e-postasını devamlı kullandığınız bir adrese yönlendirmelisiniz. Yönetim e-postası sadece giriş işlemleri için değil, WordPress bilgilendirmeleri, yorumların denetimi gibi önemli konularda da oldukça büyük öneme sahiptir.

WordPress Yönetim E-Postası Değiştirme

WordPress Yönetim E-Postası Nasıl Değiştirilir?

E-postanızı bazı durumlarda değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak, yönetici paneli üzerinden oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, yönetici panelinize girdikten sonra sol menüden ayarlar/genel sekmesine tıklamak ve genel ayarlar sayfasına gitmektir.

WordPress genel ayarlar sayfası görünümü

Sayfa içerisindeki “ Yönetim e-posta adresi” kısmından mevcut e-posta silinir ve yeni e-posta adresi yazılır. Sonrasında sayfanın sol alt kısmındaki “değişiklikleri kaydet” düğmesine tıklanır.

WordPress yönetim e-postası değiştirme alanı

WordPress Yönetim E-Postası İçin Onay E-Postasındaki Linke Tıklayın

Bu işlemden sonra yeni WordPress yönetim e-postanıza, otomatik bir onay e-postası gelecektir. Bu posta içindeki linki, yönetim panelinizin olduğu tarayıcıda açtıktan sonra işlem tamamlanmış olacaktır. İşte hepsi bu kadar.

E-postalar bazı durumlarda gelmeyebilir, spam klasörüne düşme gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. O yüzden onay verdikten sonra önemsiz klasörünüze bakmayı ve gelen e-postayı “zararsız e-posta” olarak işaretlemeyi unutmayın.

WordPress Yönetim E-Postası ile Kullanıcılarınızla Hızlı İletişime Geçin

Web sitenizin iletişim formundan veya paylaşımlarınızın yorum kısmından sizinle iletişime geçmeye çalışan müşterilerinize veya takipçilerinize anlık olarak hızlı cevap vermeniz, hem marka güveninizi artırır hem de web sitenizin internetteki performansını ve popülerliğini artırır. Unutmayın, popüler bir web sitesi ilgi ister. İlgi gösterilen web siteleri, kullanıcılar ile dost olabilecek düzeyde çalıştırıldıkları takdirde para kazandırır, gelecek vaad eder.

Yorum Yap
0 Yorum yapan