Yandex E-Posta Altyapısı İle Daha Hızlı Olun

Yandex E-Posta Altyapısı İle Daha Hızlı Olun

Yandex E-Posta

Kurumsal e-posta ile iletişim son yılların önde gelen değişimlerinden. Firmalar, kendi domainleri (alan adı) üzerinden açılmış e-posta hesapları ile daha kurumsal bir şekilde iletişim halindeler. Bu sebepten, diğer e-posta hizmeti veren programlara bu alanda ilgi düşük. Mesela, orta düzey bir firmanın Gmail veya Yandex uzantılı bir mail adresi ile ticari yazışma yaptığını görmeniz oldukça zordur. Bu durum firmanın kurumsallığına zarar verir. Dünya üzerinde kurumsal firmalar, kendi altyapıları ile e-posta gönderip almayı tercih etmektedirler. Rusya merkezli Yandex’de bu konuda çalışmalar yapmış ve kendi alan adı ile e-posta göndermek isteyenler için bir hizmet devreye almıştır. Yandex kurumsal e-posta hizmetleri şöyle tarif edilebilir;

Yandex, Alan adınızla kullandığınız e-postalarınızı senkronize ederek, Yandex panelleri üzerinden, kendi alan adınız ile e-posta gönderme imkanı sunmuştur.

Bu hizmet daha çok, dışarıda çalışan ya da belli bilgisayarlara bağlı olarak çalışmayan firma çalışanları için oldukça güzel bir sistemdir. Zira alan adınızla e-posta kullanmak isterseniz, firma bilgisayarları üzerindeki Outlook ile bunu yapmanız mümkündür. Fakat Yandex ile alan adınızın e-posta dnslerini senkronize ettiğinizde, artık Yandex’in paneline girip, istediğiniz yerden e-posta gönderip almanız mümkün olmaktadır.

Yandex E-Posta Nasıl Yapılandırılır?

Yandex E-Posta Altyapısı İle Daha Hızlı Olun

Aslında oldukça basit bir şekilde bu senkronize yapılmaktadır. Öncelikle Yandex’de bir e-posta hesabı açmalısınız. Sonrasında ise Yandex Connect üzerinden bir kurumsal e-posta paneli açarak, sistemin vereceği html dosyasını, web sitenizin ana dizinine yüklemelisiniz. Alan adınız onaylandığında, sistemin size tarif ettiği şekilde hosting hesabınızdan e-posta dnslerinizi Yandex’e yönlendirmelisiniz. Bu kısım biraz zorlu bir süreç olabilir. Bu yüzden, Yandex panelinizin istediği işlemleri hosting firmanıza iletirseniz, firma bu düzenlemeyi yapacaktır. Eğer bir YcrSOFT müşterisiyseniz, bize destek talebi gönderebilirsiniz.

Yandex E-Posta Hesabı Açmak?

Yandex’e yönlendirilen dns sonrasında, artık e-posta adreslerinizi, Yandex kurumsal e-posta panelinizden açabilir, isimler tayin edebilir ve kişilere göre şifreler verebilirsiniz. Bir hesap için sadece bir alan adına izin verilmektedir. Eğer 2 web siteniz var ise, 2 ayrı e-posta hesabı açmak durumundasınız.

Yandex E-Posta Altyapısı İle Daha Hızlı Olun

Yandex E-Posta Hız ve Kolay Kullanım

Yandex panelleri ile çok hızlı e-posta hizmeti almanız mümkün. Ayrıca, Yandex mail panelleri de oldukça kullanışlı ve birçok özelliğe sahip. Tüm kullanıcılar için ayrı hesaplar açılabildiğinden, kullanıcılar kendi panellerini kendi arzularına göre düzenleyebilirler.

Web sitenizin alan adıyla gönderdiğiniz e-postalarınız, hosting hesabınızda bir sıkıntı da olsa, Yandex altyapısı kullandığınızdan gecikme yaşanmaksızın çalışmaya devam edecektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan