Paylaşımlı Hosting Neden E-Ticaret İçin Uygun Değil?

Paylaşımlı Hosting Neden E-Ticaret İçin Uygun Değil?

Her işletmeci, işletmesinin masraflarını kısmak için çaba gösterir. Bazı durumlarda tek bir Lira’nın bile önemi vardır çünkü. Fakat tasarrufa gidilemeyecek de birçok durumla karşılaşabiliriz hayatımızda. Tasarruf yaparken, aslında bize tasarruf yaptırdığını sandığımız o kazanım, ilerde bir zarara dönüşebilir. İşte paylaşımlı hosting de böyle bir zarara yol açar. İlk başta tasarruf ettiğinizi sanırsınız. Fakat günler geçtikçe ve sitenizin aslında randımanlı çalışmadığını anladığınızda bazı şeyler için geç kalmış olursunuz. O güne kadar harcadığınız reklam giderlerinden, zamana kadar her şey boşa gitmiştir.

E-ticaret sitelerinin, paylaşımlı hostingler de barındırılmaya çalışılması demek, bir otomobile, bir kamyon yükü yükleme ile aynıdır. Nasıl ki otomobil yük için değilse, kamyonlarda insan taşımaya uygun değildir. Paylaşımlı hosting de e-ticaret için tam böyledir.

İşletmeleri için e-ticaret sistemi kurmayı düşünen müşterilerimize her zaman tavsiyemiz, paylaşımlı hosting de başlangıç yapmamalarıdır.

Hosting ve reseller hosting arasındaki farkları anlatan yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Zira yazımızda paylaşımlı hostingin aslında hangi web siteleri için uygun olduklarını detaylıca anlattık.

Paylaşımlı Hosting Neden E-Ticaret İçin Uygun Değil?

E-Ticaret’e Başlarken Hedefiniz Büyük Olmalı

Uzaktan bakıldığı zaman çok kolay gibi görünen e-ticaret, bir e-ticaret sitesi ve içerisindeki ürünlerden ibaret değildir. E-ticaret sitesi, onlarca değişkene sahip, üzerinde çok çalışılması gereken, diğer tüm web projelerinden ayrı bir alandır. E-ticarette kullanılan yazılımdan, eklentilere, temaya, ürünlerin içeriklerinden, kullanılan hosting veya sunucuya kadar tüm bu değişkenler satışınızı etkiler.

Günümüzde e-ticarette başarılı olmuş büyük portalların geçmişi elbette dört dörtlük değildir. Fakat her daim dört dörtlük olmak zorunda kalmışlardır. Çünkü internette, özellikle e-ticarette başarı için çok büyük rakiplerle savaşmak zorundasınız.

Karşınızda her gün dijital pazarlama konusuna binlerce, onbinlerce TL yatıranlarla savaşmanız için profesyonel düşünmeniz gerekiyor. Tabii ki her işletme bütçesine göre bir hedef çizmeli fakat e-ticarette asgari bir kaliteyi yakalamadan harcadığınız tüm yatırımlar boşa gidebilir. Herhangi bir avm’de mağaza açmak ne kadar riskli ise, bir e-ticaret projesi de en o mağaza kadar risklidir. Çünkü internette yatırımlarınızın karşılığını anlık olarak almazsınız. E-ticaret, sabıra ve kurumsal güce bağlıdır. Firma ne kadar güçlüyse e-ticarette başarı oranı o kadar yüksek olacaktır.

E-Ticarette Çıtanızı Yüksek Tutun

Bu kadar zorlu bir ticari arena da, elinizden gelenin en iyisini yaparak başlayın. Bir e-ticaret projesinin başlangıcı olan barındırma için en azından vds sunucu seçin. E-ticaret sitenizin paylaşımlı hosting de sergileyeceği performans ile bir vds sunucu da sergileyeceği performans aynı değildir.

Bugün en ucuz ve en basit şekilde sahip olunan e-ticaret sistemleri OpenCart veya WordPress WooCommerce gibi e-ticaret sistemleri bile, paylaşımlı hosting de istenen performansı vermemektedir. Bu sorun yazılımların kalitesi ile alakalı değildir. Tamamen paylaşımlı hosting denen barındırma şeklinin, e-ticarete uygun olmamasından kaynaklıdır.

E-ticaret siteleri çok sayfalı, kendi içerisinde çok fazla işlem yapan web siteleridir. Özellikle OpenCart gibi bir framework üzerinde çalışmayan e-ticaret sistemleri, paylaşımlı hostingler için uygun değildir. Hangi e-ticaret projesi ile başlarsanız başlayın, projenizde en aşağı kullanmanız gereken barındırma hizmeti, vds sunucu olmalıdır. Web site gereksinimlerine göre kaynak artırımı yapılabilen bir özerk sunucu da e-ticaret sitenizin barındırılması, arama motorlarındaki seo kalitenizi de artıracaktır.

Size Yardımcı Olabiliriz

Bir e-ticaret projesine başladınız veya başlamak üzereyseniz, YcrSOFT dijital pazarlama uzmanları ile projeniz hakkında fikir alışverişi yapın. E-ticaret projenizde, seo, dijital pazarlama ve diğer hizmetlerimiz ile destek olabilir, gelecekteki başarınıza başarı katabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan