Uygun Fiyatlı Hosting Seçeneği Kimler İçin İdeal?

Uygun Fiyatlı Hosting Seçeneği Kimler İçin İdeal?

Uygun Fiyatlı Hosting

Her sektörde olduğu gibi bir ürün veya hizmetin her işletme için maliyeti söz konusu ve bu maliyetler müşteriye, o ürün ve hizmetin satış fiyatı için belirleyici rol oynamakta. Hosting sektöründe de durum bu şekilde aslında. Ne kadar ucuza mal edilen hosting, o kadar ucuza satılan hosting demektir. Her firmanın kendine göre pazarlama şekilleri var ama uygun fiyatlı hosting denince tüm firmalar birbiri ile yarışıyor. Tabi buna sebep olan firmaların arasındaki rekabet gibi gözükse de aslında bunun en büyük sebebi, müşterinin her zaman daha ucuzu araması.

Her alıcı ucuz ürün ister ve bunun için devamlı araştırma yapar. Özellikle kurumsal firmalarda sadece alım işlerine bakan bir bölüm bile bulundurulmaktadır. Lakin bunların hepsi bir yana, hosting sektöründe uygun fiyatlı hosting yerine, sorunsuz, iş çözen, hızlı ve devamlı hizmet alınabilen firmalar ile çalışmak fiyattan daha önemli bir değişkendir.

Uygun Fiyatlı Hosting Seçeneği Kimler İçin İdeal?

Uygun Fiyatlı Hosting Alırken Öncelik Ne Olmalı?

Bu sorunun cevabı tabii ki fiyat değil. Bir hosting hizmeti almak demek, eğer projeniz tutacak bir proje ise veya firmanız için bir barındırma hizmeti ise yıllarca çalışma demek. Bu sebepten 6 ay sonra hizmet alamayacağınız firma ile çalışmaya başlamak çok iyi bir fikir olmayabilir.

Hosting hizmeti, zamana yayılan, firmaların profesyonelliklerinden öte, kurumsal yapıları ile daha çok ilgili olan bir hizmettir. Yani elbette yeni firmalara da güven duyulabilir ama geçmişinde başarılı işlere imza atmış bir kurumsal firma ile çalışmakta her zaman için işlerinizde kolaylık sağlayacaktır. Hosting sektöründe de durum biraz böyle. Hizmet aldığınız firmanın size sunduğu fiyatlardan çok, hizmet alma süreniz, aldığınız hizmetin kalitesi gibi detaylar önemli.

Uygun Fiyatlı Hosting Her Şeyin Çözümü mü?

Bugün uygun fiyata aldığınız hostingin, yarın aynı firma veya kişilerce fiyatının artırılacağının bir garantisi yok maalesef. Bu sebepten fiyat odaklı değil, hosting satın alırken özellikle firma ve hizmet taraflı bakarak satın alma işlemleri yapılırsa daha mantıklı olabilir. Zira bu şekilde hem projeniz ilerleyen ay veya yıllarda aksamaz, hem de devamlı internet bölümü ile sorun yaşamış olmazsınız.

Bu sebepten, internette uygun fiyatlı hosting aslında her şeyin çözümü değil. Hostingin kalitesi, firmanın müşteri ile ilgisi, yazılım desteği, haftasonları çalışması ve bunun gibi onlarca önemli konu bu satın alma işleminizde önemli rol oynayabilir.

Hosting Firmanızın İnternetteki Lokasyonudur!

Bir hosting hizmeti alarak aslında bir kapı numarası(ip adresi) sahibi de oluyorsunuz. İp adresiniz başka web siteleri ile paylaşılıyor mu? Aynı ip adresinde kaç tane web sitesi yayın yapıyor? Bu web sitelerinin içerisinde yüz kızartıcı iş yapan firmalar veya web siteleri var mı? Paylaşımlı hosting’den bahsediyoruz. Paylaşımlı hosting denen pazarlama modeli ile binlerce web sitesi aynı ip üzerinde barındırılır ve siz bundan haberdar olmazsınız. Yani aynı ev içerisinde yaşayan onlarca, yüzlerce insan düşünün, mesele aynıdır. Kapı numarası aynı, odalar farklı örneği verilebilir.

Firmanız için özel ip satın almanız önemlidir. İnternette kendi ip adresine sahip web siteleri her zaman daha güvenilir olurlar. Fakat uygun fiyatlı hosting seçimlerinde bunu yapabilmeniz mümkün olmaz. Hizmet sağlayıcı size uygun fiyatlı hizmet vereceği için, diğer hizmet verdiği yüzlerce web sitesinin bulunduğu sunucularda web siteniz için bir alan ayırır.

E-Ticaret Siteleri İçin Uygun Fiyatlı Hosting?

Aynı sorunlar e-ticaret siteleri için de geçerlidir. Yeni işe başlayan ve e-ticaret sitesi ile satış yapmaya başlayacak olan satıcıların en çok tercih ettiği hostingler, ucuz olanlardır. Belki bütçelerinden, belki de bilmediklerinden, paylaşımlı hostingler de e-ticaret sitelerini işletmeye çalışırlar. Fakat e-ticaret sitelerinin paylaşımlı hosting dediğimiz hizmetlerde barınabilmesi çok zordur. Zira e-ticaret siteleri devamlı yüksek trafik alan, içerisinde çok ürün, görsel ve içerik bulunan web siteleridir. Paylaşımlı hosting hizmetinde sağlanan kaynaklarla böyle web sitelerinin çalışması oldukça zordur. Sonuç olarak e-ticaret sitesi sahipleri çok sonra hata yaptıklarını anlar ve sorunu çözmeye çalışırlar. İşte süreç bundan sonra daha da zorlaşır. Çünkü bu değişimi yapmak da bir maliyettir. Firma değişmek, hosting taşımak, web site içeriğinin bozulmadan diğer hosting veya firmaya taşınması gibi sorunlar ortaya çıkar.

En iyi yol bir projeye başlamadan önce hosting hizmeti alınacak firmanın iyi seçilmesidir. Devamlı kaliteli hizmet alınabilecek bir firma ile yola çıkmak, her firma için, özellikle e-ticarette elzemdir.

YcrSoft’la Uygun Fiyatlı Hosting Paketleri ile Başlayın, Gelecekte Daha Başarılı Olun

Projeye göre uygun fiyatlı hosting seçeneklerimiz, kurumsal web site, e-ticaret sitesi, blog ve diğer tüm farklı içeriğe sahip web siteleri için firmamızla irtibata geçmeden karar vermeyin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan